• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Росія звинуватила Україну і США у бажанні спровокувати загибель солдатів ЗСУ і війну в Криму

Секретар ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що Україна нібито може почати військові дії в окупованому Криму, влаштувавши за допомогою США провокації з загибеллю своїх солдатів і втратою техніки

Микола Патрушев
Микола Патрушев / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це Патрушев заявив, виступаючи в середу в окупованому Севастополі на нараді з питань забезпечення національної безпеки на півострові, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

За його словами, "за підтримки Вашингтона з української сторони все частіше звучать заяви про плани встановити контроль над територією Криму силовим шляхом, а нова стратегія воєнної безпеки України прямо визначає Росію як військового ворога".

"Приводом для початку військових дій можуть стати організовані Україною за підтримки США провокації з загибеллю військовослужбовців та втратою військової техніки", — сказав секретар радбезу країни.

"Заграючи перед новою адміністрацією США, Київ готовий ввести країну в військові авантюри, незважаючи на подальше погіршення економічної ситуації в країні", — сказав Патрушев.

Патрушев додав, що "країни Заходу на чолі з США, заявляючи про свою незацікавленість в розпалюванні конфлікту навколо Криму, насправді штовхають Київ до провокацій і підсилюють українську армію".

На нараді він також зазначив, що "Захід на чолі з США, закликаючи Москву не вживати заходів щодо забезпечення безпеки на прикордонній території, підштовхують Україну до провокацій".

"Заявляють на словах про свою незацікавленість в розпалюванні конфлікту, а насправді виділяють кошти на озброєння української армії, нарощують присутність кораблів в Чорному морі, планують серію спільних навчань, здійснюють поставку летальних озброєнь, навчання українських військовослужбовців, підсилюють розвідувальну діяльність на кримському напрямку з використанням літальних апаратів і радіоелектронних засобів", — сказав Патрушев.

"Тільки за останні дні з американських авіабаз на територію України прибуло понад пʼять військово-транспортних літаків", — сказав секретар радбезу РФ.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Росія збільшила кількість військ біля кордонів України, на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військової техніки, маскуючи її номерні знаки.

За даними російських ЗМІ, в середу, 14 квітня для артилерійської стрільби в акваторію Чорного моря увійшли кораблі військово-морських сил Російської Федерації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua