• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

У Росії похизувалися відловом 30 тисяч мігрантів, яких відправлять на війну в Україну

У Росії почали відловлювати мігрантів, які нещодавно отримали російське громадянство та відправляти їх на загарбницьку війну в Україну – вже схопили 30 тисяч іноземців, 10 тисяч з яких відправили на фронт

Мігранти в РФ (ілюстративне фото)
Мігранти в РФ (ілюстративне фото)
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін, передає "ДС" із посиланням на російський "Интерфакс" та видання Meduza.

"Ми почали реалізовувати положення Конституції і наших законів про те, що особи, які набули громадянство (РФ), мають стати на військовий облік і, в разі необхідності, взяти участь у спеціальній військовій операції", — сказав Бастрикін.

За його словами, слідчі "понад 30 тис. (осіб) уже відловили таких, які отримали громадянство, але не бажають стати на військовий облік, поставили на облік".

"Уже близько 10 тис. із них відправлено в зону спеціальної військової операції (так росіяни називають свою загарбницьку війну в Україні, — "ДС")", — сказав він.

"Нам кажуть: "Навіщо вони там потрібні ці товариші?" — рити окопи й укріплення створювати. Для цього потрібні дійсно хороші робочі руки. Вони сьогодні поповнюють ряди наших тилових підрозділів", — заявив Бастрикін.

Під час виступу він запропонував змінити міграційну політику в Росії: "Я вважаю, найголовніше — змінити міграційну політику Росії, точно обґрунтувати необхідність, а можливо, навіть взагалі зробити так, щоб внутрішніми ресурсами вирішити свої політичні, економічні, національні та інші проблеми", — сказав він.

Повідомляється, що російські правоохоронні органи регулярно влаштовують рейди на підприємства, де працюють трудові мігранти. Їм вручають повістки або відвозять у військові комісаріати. Мігрантам без громадянства РФ обіцяють у прискореному порядку видати російські паспорти, якщо вони підпишуть контракт із Міноборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua