• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Росії спрогнозували, що країні вистачить нафти і газу на 59 і 103 роки відповідно

Міністр природних ресурсів і екології Росії Олександр Козлов прогнозує, що країна має в своєму розпорядженні запаси нафти і газу, яких, за існуючих темпів видобутку, вистачить на 59 років і 103 роки відповідно

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це чиновник сказав в інтерв'ю РБК, передає "ДС".

Ситуацію член уряду Росії порівняв з "загальною температурою по лікарні": адже в країні є родовища, які виснажуються, а є ще не отримали повне навантаження.

"Десь є родовища, які вивільняються, а є такі, які ще не отримали повне навантаження. У будь-якому випадку потрібно розвивати геологорозвідку, в тому числі у важкодоступних місцях", — сказав міністр.

За його словами, обсяги забезпеченості паливом можна змінити, якщо робити фінансові вливання в геологорозвідку.

"Перед нами стоїть завдання завантажувати Північний морський шлях, його основною базою стануть вуглеводні", — зазначив Козлов.

Міністр також додав, що утримувати собівартість розробки важко видобувних нафти непросто, і звернув увагу на те, що деякі зарубіжні партнери Росії "намагаються не дати їй можливість використовувати певні технології".

У той же час досягнутий Росією рівень технологічного розвитку, за його словами, дозволяє створювати нові робочі місця, адже громадяни зайняті не тільки у видобутку і переробці сировини, а й, наприклад, на нафтосервісних підприємствах.

Тим часом ще на початку квітня глава Федерального агентства з надрокористування (Роснадра) Євген Кисельов в інтерв'ю Российской газете говорив, що запасів нафти в Росії вистачить на 58 років, з них рентабельних — тільки на 19 років. А запасів газу, за його словами, вистачить більш, ніж на 60 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua