• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

У Росії створюють нову ПВК, щоб врівноважити вплив Пригожина

У Кремлі створюють нову так звану "приватну військову компанію", що стримати вплив на політичній арені Росії фінансиста "Вагнера" Євгенія Пригожина

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Створення нового бойового угруповання доручили Армену Саркісяну. Він є власником холдингової компанії "Ташир", давнього субпідрядника російської державної енергетичної компанії "Газпром".

Ймовірно, що високопосадовці схвалили зусилля Саркісяна, оскільки приватні військові компанії в Росії заборонені законом, нагадали аналітики.

Своєю чергою глава Чечні Рамзан Кадиров регулярно просуває свої зусилля щодо створення паралельних військових структур на базі Чечні.

Нещодавно Кадиров зустрівся з президентом Росії Владіміром Путіним і заявив, що вони обговорювали створення нових підрозділів російської армії та Росгвардії, що складаються з чеченського персоналу.

"Російські офіційні особи можуть сприяти подальшому просуванню наявних паралельних військових структур Кадирова і зусиль Саркісяна щодо створення приватної військової компанії для протидії зростанню впливу Пригожина, який використовує свої структури, щоб зарекомендувати себе як центральна фігура в російській політиці", — зазначають аналітики.

Відзначимо, за даними ГУР, новим "куратором" за в'язницями в Росії і на тимчасово окупованих територіях України став кримінальний авторитет Армен Саркісян.

У 2018 році Армена Саркісяна затримували співробітники Інтерполу у Франції. Але затриманого відпустили, оскільки він виявився повним тезкою кримінального авторитету з Горлівки, який організовував "тітушок" на Майдані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua