• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

У Росії відновлюють сталінську організацію "Смерш", — британська розвідка

На початку 2024 року в РФ відбувся зворот до історичної теми, пов'язаної з радянською контррозвідкою "Смерш" — в публічному доступі з'явились фото оперативників, які мають відповідні нашивки

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє розвідка Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Скорочення "Смерш" походить від російської фрази "смерть шпигунам". Такий підрозділ був створений Йосипом Сталіним і існував у період між 1941 та 1946 роками, під час Другої світової війни. Західній громадськості він став відомий завдяки літературному персонажу Джеймса Бонда у книгах Яна Флемінга.

Британська розвідка вказує, що неясно, чи означає відродження цієї назви появу нових можливостей для російської контррозвідки чи це просто зміна у найменуванні. Однак вони бачать це як спробу російської влади умисно звернути увагу на російсько-український конфлікт, співставляючи його з Другою світовою війною і акцентуючи увагу на припущених зовнішніх загрозах для країни.

"Смерш" був підрозділом контррозвідки Народного комісаріату оборони СРСР, активним у період від квітня 1943 до березня 1946 року, після чого був ліквідований, а його обов'язки перейшли до органів державної безпеки.

Метою було захист тилу Червоної Армії, боротьба з дезертирством, шпигунством та диверсіями. Однак методи роботи "Смершу" відзначалися жорстокістю і безкомпромісністю виконання завдань, і часто включали терор проти військових та цивільного населення, що опинялися у зоні їхніх інтересів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua