• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

У Штатах дозволили заарештувати два літаки Абрамовича

Федеральний суд на Манхеттені (США) видав ордер на арешт двох літаків російського олігарха Романа Абрамовича, включеного до списку санкцій, введених після повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Загальна вартість літаків становить $410 млн, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Представник Міністерства юстиції заявив, що Boeing 787 Dreamliner вартістю $350 млн і Gulfstream G650 ER вартістю $60 млн не перебувають під вартою в США. Також чиновник відмовився повідомити, чи знає уряд США їхнє місцезнаходження.

Суддя видав ордер на тій підставі, що нещодавні рейси порушили експортний контроль США, запроваджений після вторгнення Росії до України. Міністерство торгівлі США порушило відповідні адміністративні звинувачення проти Абрамовича.

Міністерство торгівлі повідомило, що Gulfstream вилетів зі Стамбула до Москви 12 березня, наступного дня вилетів до Тель-Авіва і знову вилетів зі Стамбула до Москви 15 березня. Boeing вилетів із Дубая до Москви 4 березня.

Оскільки літаки були зроблені в США, а польоти проводилися після набуття чинності експортних обмежень, Абрамовичу, громадянину Росії, знадобилася ліцензія від Commerce, щоб літати на них в Росію. Ліцензії не вимагали, але представник адміністрації повідомив, що політика департаменту полягає в тому, щоб відхиляти такі запити.

Департамент може вимагати оштрафувати Абрамовича на суму до $328 121 за неліцензійний політ або майже $1 млн за три рейси, крім інших штрафів.

Абрамович володіє обома літаками через низку підставних компаній, зареєстрованих на Кіпрі, Джерсі та Британських Віргінських островах, заявили прокурори. У лютому він реорганізував структуру власності, щоб зробити своїх дітей бенефіціарами трасту, якому зрештою належать обидва літаки. Але він продовжував фактично володіти та контролювати літаки.

Як повідомляла "ДС", 14 травня стало відомо, що влада Португалії заблокувала продаж особняка Романа Абрамовича вартістю 10 млн євро.

Абрамович також продає британський футбольний клуб "Челсі" американському консорціуму Boehly за $4 млрд.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua