• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

У Словаччині пропонують заплатити громадянам по 500 євро, щоб збільшити явку на виборах

Експрем’єр-міністр Словаччини, лідер партії OĽaNO Ігор Матович запропонував, щоб кожному громадянину країни, який проголосує на дострокових виборах у вересні, виплатили 500 євро

Євро
У Словаччині пропонують платити громадянам на виборах по 500 євро / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС".

За пропозицією Матовича, кожен виборець, який прийде голосувати на виборах 2023 року, отримає внесок у розмірі 500 євро, який не буде дійсним для інших, майбутніх голосувань.

Матович побоюється, що на дострокові вибори прийде мало виборців. "Ми боїмося, що на наступних виборах буде найнижча явка в історії", — зазначив він.

Матович також побоюється, що якщо до влади прийдуть опозиційні партії — Hlas-SD і Smer-SD, вони перетворять Словаччину на режим, подібний до режиму Віктора Орбана в Угорщині.

Відповідаючи на запитання, де знайти приблизно 1,5 млрд євро на цю ініціативу, Матович сказав, що це лише частина грошей, які, на його думку, могли б "привласнити Петер Пеллегріні та Роберт Фіцо", лідери Hlas-SD і Smer-SD.

Найближчий союзник Матовича в уряді Борис Коллар ("Ми — сім'я") сказав, що якщо Матович знайде гроші, він проголосує за цю пропозицію.

Hlas-SD відкинула ідею, а Пеллегріні заявив, що ця пропозиція є "нісенітницею, якої немає ніде в світі".

Дострокові парламентські вибори відбудуться 30 вересня.

Як писала "ДС", cтавки на виборах президента Чехії оновили попередній рекорд, встановлений у 2018 році, та зрівнялися зі ставками на основні спортивні події.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua