• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У США почався другий процес імпічменту Трампа

Реклама на dsnews.ua

Палата представників Конгресу США оприлюднила проект резолюції про оголошення імпічменту чинного президента Дональда Трампа

Про це йдеться в тексті документа, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"У своїх діях як президент США… Дональд Трамп вчинив значні злочини і проступки, підбурюючи до насильства проти уряду США", — відзначають в ньому.

У тексті резолюції згадують слова Трампа, сказані ним на мітингу перед прихильниками 6 січня про те, що "ми перемогли, і з великою перевагою".

"Він також умисно робив заяви, які, у контексті, заохочували до та, передбачувано, призвели до беззаконних дій під Капітолієм, як, наприклад, "якщо ви не будете боротися з усіх сил — у вас більше не буде країни", — додають в тексті .

У резолюції згадують також дзвінок Трампа губернатору Джорджії, в якому він вимагав "знайти голоси" для зміни результатів виборів в штаті і тиснув на нього.

"Такою поведінкою Дональд Трамп продемонстрував, що він залишиться загрозою національній безпеці, демократії та Конституції, якщо йому дозволять залишитися на посаді; він діяв у спосіб, що кричуще суперечить принципам самоврядування та верховенства права. Дональд Трамп має бути підданий процедурі імпічменту і суду, усунений з посади та позбавлений можливості обіймати будь-які почесні чи управлінські посади", — роблять висновок в тексті.

Голосування за резолюцію має відбутися цього тижня.

Варто зазначити, що для реального імпічменту Трампа у Конгресу не вистачить часу, оскільки 20 січня відбудеться інавгурація нового президента США Джо Байдена.

Як повідомляла "ДС", за інформацією джерел, віцепрезидент США Майк Пенс розглядає можливість застосування 25-ої поправки Конституції в разі, якщо поведінка Дональда Трампа стане "нестабільною".

Нагадаємо, 9 січня повідомлялося, що імпічмент президента США Дональда Трампа можуть оголосити вже після завершення його каденції. У той же час голова Палати представників США Ненсі Пелосі висловила стурбованість, що Трамп "в поганому настрої" може почати військові дії.

6 січня прихильники чинного президента США, який програв вибори, Дональда Трампа увірвалися в будівлю Капітолію. В результаті заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

    Реклама на dsnews.ua