• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У США розпочався суд над лідером якудзи, який збирався продати Ірану уран і плутоній для ядерної зброї

Американська прокуратура зʼясувала, що очільник японського злочинного синдикату (якудзи) 60-річний Такеші Ебісава намагався продати Ірану уран і плутоній для виробництва ядерної зброї

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства юстиції США, передає "ДС".

За словами федеральних чиновників, Такеші Ебісава разом зі спільниками показали зразки ядерних матеріалів, перевезені з Мʼянми до Таїланду, таємному агенту Управління по боротьбі з наркотиками США, який представився торговцем наркотиками та зброєю зі звʼязками з іранським генералом.

В американському Управлінні боротьби з наркотиками сказали, що обвинувачені у справі займалися торгівлею наркотиками, зброєю та ядерним матеріалом і дійшли до того, що пропонували уран і збройовий плутоній з розрахунком, що Іран використає їх для своєї ядерної програми.

"Це надзвичайний приклад розбещеності наркоторговців, які діють з повною зневагою до людського життя", — сказала одна з посадовців Управління.

За даними прокуратури, ядерний матеріал надійшов якудзі Ебісави від невідомого лідера "етнічної групи повстанців" у Мʼянмі, який видобував уран у країні.

Такеші Ебісаву заарештували у квітні 2022 року на Мангеттені (США) під час спецоперації. Він перебуває під вартою. Його підозрюють у міжнародній торгівлі ядерними матеріалами, змові з метою вчинення цього злочину та кількох інших пунктах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua