• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У США випробовують назальну COVID-вакцину

Група вчених Університету Х'юстона (США) створила назальний вакцину від коронавірусу, яка буде перешкоджати поширенню хвороби

Реклама на dsnews.ua

Інтраназальна суб'одинична вакцина забезпечує стійкий місцевий імунітет проти патогенів, які вдихаються, передає "ДС" з посиланням на MedicalxPress.

"Вакцинація слизових оболонок може стимулювати як системний імунітет, так і імунітет слизових оболонок і має ту перевагу, що є неінвазивною процедурою, що підходить для імунізації великих груп населення", — сказав професор хімічної та біомолекулярної інженерії Навін Варадараджан.

Фундаментальним обмеженням внутрішньом'язових вакцин є те, що вони не призначені для індукції імунітету слизових оболонок. У той же час, вакцинації слизових оболонок перешкоджає відсутність ефективної доставки антигену.

"Наші результати показують, що склад вакцини-кандидата безпечний, викликає швидкі імунні відповіді — в межах семи днів — і викликає повний імунітет проти SARS-CoV-2", — додав він.

На думку дослідників, назальна вакцина також буде служити для справедливого розподілу вакцин по всьому світу.

Як повідомляла "ДС", питання про схвалення російської вакцини від коронавірусу "Спутник V" у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) призупинено до початку проведення нової інспекції заводу виробника.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua