• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Варшаві охрестили святкування в Білорусі вторгнення СРСР до Польщі "спадщиною Сталіна та Гітлера"

Міністерство закордонних справ Польщі висловило обурення рішенням Мінська оголосити 17 вересня Днем народної єдності в Білорусі

прапор Білорусі
прапор Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві МЗС Польщі від 8 червня, передає "ДС".

Нагадаємо, 7 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав постанову про встановлення Дня народної єдності 17 вересня. Вранці 17 вересня 1939 року Радянський Союз здійснив вторгнення на територію Польщі. Тоді, через 16 днів після нападу Німеччини на Польщу, радянські війська без оголошення війни вторглися зі сходу і окупували західнобілоруські і західноукраїнські землі. Ця операція тривала 20 днів і призвела до остаточної окупації Червоною армією і вермахтом всій території Другої Польської Республіки. Напад і подальша анексія викликали зникнення з політичної карти світу Польської держави, масові арешти, депортації народів, репресії та інше.

У пресслужбі Лукашенка цей день називають "актом історичної справедливості по відношенню до білоруського народу, розділеного проти його волі в 1921 році за умовами Ризького мирного договору".

У Варшаві ж появою такого свята обурені.

"Абсолютно незрозуміло засновувати історичну політику Білорусі на спадщині пакту (радянського диктатора Йосипа Сталіна — "ДС") Сталіна і (лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера — "ДС") Гітлера. Це жест, який є частиною дій Росії, спрямований на переосмислення надзвичайно складої історії нашого регіону, який серйозно завадить Білорусі в діалозі і взаєморозумінні з сусідніми країнами, а також з європейськими країнами", — заявили в МЗС Польщі.

У польському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що реалізація секретного пакту Ріббентропа-Молотова в рамках договору про ненапад між СРСР і Третім рейхом 23 серпня 1939 року й призвела до початку Другої світової війни.

"Це спільний напад СРСР і нацистів на Польщу поклав початок найжахливішої війни в історії світу, що забрала життя 60 млн осіб, в тому числі жителів Білорусі. Багато з них загинули в німецьких концтаборах і радянських трудових таборах. 17 вересня 1939 року декілька сотень тисяч польських мирних громадян були позбавлені громадянства, гідності і загинули в глибинах Радянської Росії", — додали в МЗС Польщі.

Установу Дня народної єдності Варшава назвала прославлянням радянської спадщини і спробою відрізати Білорусь від її істинних коренів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua