• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У ВООЗ визнали, що китайські COVID-вакцини Sinopharm и Sinovac — ефективні

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала ефективність вакцини від коронавірусної інфекції виробництва китайських фармацевтичних компаній Sinopharm і Sinovac

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У ВООЗ заявили, що ці вакцини відповідають вимогам організації, передає "ДС" зі посилаючись на Німецьку хвилю.

За попередніми даними клінічних досліджень, проведених в різних країнах, ефективність вакцини Sinopharm становить приблизно 79,34%, а ефективність Sinovac коливається від 50,65 до 83,5%. До цього висновку в ВООЗ прийшли, вивчивши документи, надані виробниками препаратів минулого тижня.

Глава експертної групи ВООЗ Алехандро Кравіото допустив, що обидві вакцини можуть бути схвалені для використання в екстрених ситуаціях до кінця квітня.

Вакцина повинна показувати ефективність не менше 50% (бажано близько 70%) і бути безпечною для людей, і китайські препарати відповідають цим вимогам, підсумували в ВООЗ.

Як повідомляла "ДС", 25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac — 200 тисяч доз.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в той же день повідомив, що Україна планує закупити в Китаї додаткові партії вакцин від коронавірусу.

30 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров'я уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини компанії Sinovac Biotech. Вакцину повинні були доставити до 15 березня, але цього не сталося. Тепер Державне підприємство "Медичні закупівлі України" вимагає нарахувати пеню постачальнику вакцини проти COVID-19 Sinovac.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua