• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Єврокомісії розмірковують, чи захищати країни ЄС від позову України через імпорт зерна, — ЗМІ

Єврокомісія розглядає питання, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину у рамках позову, який Україна подала до Світової організації торгівлі (СОТ)

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Financial Times, передає "ДС".

Три країни ввели односторонні заборони на імпорт українського зерна попри рішення Єврокомісії щодо скасування обмежень.

Спершу Єврокомісія вимагала від Польщі, Угорщини та Словаччини скасувати свої заборони, але зараз працює над тим, щоб "скоординувати" їхні юридичні заперечення проти позову України до СОТ.

У письмовому запиті, надісланому Польщі, Угорщині та Словаччині в середу, Комісія заявила, що "відповідно до законодавства ЄС" вона буде "діяти в рамках цих процедур СОТ, ініційованих проти країн-членів".

Комісія додала: "Наступним негайним кроком буде надання відповіді Україні на ці запити про консультації від імені всіх трьох країн-членів".

Зазначається, що дискусії всередині Комісії щодо того, чи варто захищати три країни, тривали в середу ввечері.

Комісія заявила, що державам-членам "не дозволено вживати односторонніх заходів у сфері торгівлі" і що вона "оцінює юридично складну ситуацію".

"Ми взаємодіємо із зацікавленими (державами-членами — ред.) і будемо намагатися знайти конструктивне рішення, щоб не було необхідності в подальшому розгляді цієї справи", — заявили в Комісії.

При цьому ЄС може розпочати власну процедуру, "щоб переконатися, що держави-члени дотримуються своїх зобов'язань за законодавством ЄС і своїх зобов'язань в рамках СОТ".

Як повідомляла "ДС", Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua