• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Євросоюзі перейнялися діяльністю "вагнерівців"

У Європейському парламенті виступили із закликом розслідувати діяльність російської ПВК "Вагнера" та притягнути Кремль до відповідальності за фінансування компанії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

З пропозицією виступив депутат Андрюс Кубілюс, передає "ДС" із посиланням на "Еспресо".

"Всі знають, що таке кремлівська ПВК "Вагнера", які військові злочини в Криму, на Донбасі, в Сирії, Лівії, в Центральноафриканській Республіці та в інших місцях вони здійснили: тортури, вбивства, сексуальне насильство, масові страти, насильницькі зникнення. Дотепер ніхто не був притягнутий за це до міжнародної відповідальності", – сказав Кубілюс.

Депутат Європарламенту додав, що відповідно до міжнародного права це не є приватною військовою чи охоронною компанією, і це не волонтерська група найманців.

"Це створена Кремлем тіньова організація, військова сила, з чіткими ознаками бандитського угруповання у всій своїй діяльності. Такі підконтрольні уряду тіньові організації не підпадають під дію конвенцій, що забороняють діяльність найманців, або будь-яких інших міжнародних регуляторних правил, що застосовуються до приватних безпекових компаній", — зазначив Кубілюс.

Отже, у зв'язку з цими невизначеностями неможливо притягнути до відповідальності осіб та компанії, які стоять за діяльністю злочинних груп. На засіданні Андрюс Кубілюс представив проєкт резолюції щодо порушення прав людини приватними воєнізованими компаніями. Однак він зазначив, що після цієї резолюції дуже важливо продовжити роботу європейських інституцій, щоби боротися з такими ПВК.

На думку Кубілюса, кроки ЄС мають бути наступними:

  • провести повне розслідування діяльності ПВК "Вагнера" ​​та скоєних нею злочинів та зробити парламентську доповідь з цього приводу;
  • Європарламент та ЄС мають визначити вчинки ПВК "Вагнера" ​​як діяльність кримінальної бандитської організації, створеної та фінансованої державою;
  • створити міжнародне законодавство, яке визначатиме відповідальність державних інститутів за утворення таких угруповань, як ПВК "Вагнера";
  • створити міжнародне законодавство, яке цілеспрямовано переслідує діяльність та злочини кримінальних бандитських утворень, а також допоможе притягнути до відповідальності російське керівництво, яке утворило таку тіньову організацію.

Як повідомляла "ДС", розслідувач групи Bellingcat Христо Грозєв заявив, що операція із затримання українськими спецслужбами найманців російської ПВК "Вагнер" – геополітична історія.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua