• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У ЮНЕСКО вирішили не оголошувати Венецію "об'єктом світової спадщини в небезпеці"

Венецію не включать до переліку обʼєктів Світової спадщини, що перебувають у небезпеці

Венеція
Венеція
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення ухвалив Комітет світової спадщини ЮНЕСКО, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У комітеті зазначили, що відповідне рішення ухвалено завдяки запровадженій Італією забороні круїзним лайнерам заходити в центр Венеційської лагуни. Очікується, що це позитивно позначиться на її збереженні.

Члени комітету додали, що італійська влада до грудня має звітувати щодо заходів, яких вживає для захисту екосистеми та історичної спадщини міста.

Міністр культури Італії Даріо Франческіні, коментуючи рішення ЮНЕСКО, заявив, що вдалося "досягти першого важливого результату".

"Світова увага до Венеції має залишатися на високому рівні, і обовʼязок кожного — це працювати для захисту лагуни", — сказав він.

У червні в ЮНЕСКО рекомендували включити Венецію до списку обʼєктів світової спадщини, що перебувають у небезпеці. Пропозиція була повʼязана з наслідками масового туризму та з прибуттям великих круїзних лайнерів до мало пристосованої для цього лагуни.

Італійська влада регулярно попереджає, що місто може зазнати значної шкоди від наслідків глобального потепління та підвищення рівня води в морі.

Як писала "ДС", Комітет світової спадщини ЮНЕСКО викреслив зі своїх списків об'єкт "Ліверпуль — місто мореплавців і торговців" у Великій Британії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua