• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Вчені знайшли в Білорусі новий штам коронавируса і побоюються, що через білорусів COVID-19 стане ще небезпечнішим

В Білорусі виявили штам коронавірусу, який адаптувався до місцевих умов і може стати дуже небезпечним

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Республіканському науково-практичному центрі (РНПЦ) епідеміології та мікробіології Білорусі, інформує "ДС" з посиланням на "СБ України. Білорусь сьогодні".

"Є (в Білорусі, — "ДС") і британський варіант, і внутрішнє поширення тих штамів, які були завезені раніше. Присутній злегка видозмінений варіант місцевого походження, який адаптується до нашої популяції. Індійський ще не знаходили", — розповів завідувач лабораторією біобезпеки з колекцією патогенних мікроорганізмів Анатолія Красько.

За його словами, білоруський штам вірусу менш агресивний в порівнянні з індійським, але не виключено, що з часом він стане дуже небезпечним.

"Не виключено, що в нашій популяції теж може виникнути дуже ефективний вірус, який буде ухилятися від імунної відповіді. Звичайно, в країнах, де щільність населення вища, ймовірність такої ситуації більше. Тому значна частина ефективно поширюються респіраторних інфекцій приходить звідти, де величезне скупчення населення, тварин, птахів, які можуть між собою обмінюватися варіантами", — зазначив Красько.

Як повідомляла "ДС", в березні самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дав доручення Міністерству охорони здоров'я та Національної академії наук країни розробити "найкращу" вакцину від коронавируса "в найкоротші терміни".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua