• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Угорщина за допомогою Сербії отримуватиме російський газ в обхід України

Сербська та угорська компанії Srbijagas і FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами, яка дозволить Угорщині отримувати російський газ через чорноморський газопровід, а не через територію України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Національного телебачення Сербії, інформує "ДС".

Йдеться, зокрема, про зварювання "золотого" стику газопроводу на кордоні з Угорщиною.

Постачання газу за новим маршрутом має початися з 1 жовтня (з початку нового газового року).

Газопровід "Турецький потік", яким російський газ іде через Чорне море до Туреччини й далі на південь Європи, запрацював у січні 2020 року. Першими газ отримали Туреччина, Болгарія, Греція, Македонія і Румунія. З початку 2021 року газ за новим маршрутом отримали Сербія, а також Боснія і Герцеговина, пише "Українська правда".

Планується, що газ "Турецького потоку" через Сербію повинен дійти до Угорщини та Австрії. Наразі реалізується перший етап створення перемички між Сербією та Угорщиною потужністю 6 млрд куб. м в рік. Він передбачає будівництво 15 км лінійної частини.

Розширення перемички до потужності 8,5 млрд куб. м на рік відкладено з жовтня 2022 року на жовтень 2023 року, оскільки угорські газовики й чиновники побоювалися санкцій США.

Держдепартамент США 15 липня 2020 року випустив нове розʼяснення до розділу 232 закону про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA), який передбачає можливість введення санкцій щодо осіб, які здійснюють інвестиції в російські експортні енергетичні трубопровідні проєкти.

Розʼяснення розширило можливість застосування санкцій до осіб, що здійснюють інвестиції (або надають товари або послуги), безпосередньо і значною мірою сприяють будівництву газопроводу "Північний потік 2" і другої нитки газопроводу "Турецький потік".

Угорщина у 2020 році отримала 8,637 млрд куб. м російського газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua