• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Україна може незабаром отримати 6 млрд євро, заблоковані Угорщиною

Україна може отримати допомогу від Європейського Союзу в рамках кількох ініціатив на загальну суму близько 6 млрд євро, яку наразі блокує Угорщина

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо перед початком засідання Європейської ради, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Йдеться про гроші з Фонду допомоги Україні та транш військової допомоги ЄС для України в рамках Європейського фонду миру.

"Ми все ще не дійшли згоди навколо цього питання, на цей час це було неможливим. Але я сподіваюся, що ми зможемо знайти рішення. Тому що фінансові засоби є в наявності, у тому числі (надходження – ред.) від заморожених активів. Тож це не питання щодо відсутності фінансування, це питання, як його виконати", — сказав він.

Де Кроо зазначив, що протягом бельгійського головування в ЄС, яке добігає завершення, вдалося зробити багато в контексті підтримки України. Були погоджені 13-й та 14-й пакети санкцій проти РФ, були відкриті обговорення навколо входження України до ЄС, досягнута угода навколо використання прибутку від заблокованих активів.

"Зроблені певні важливі кроки (для зміцнення ППО України – ред.) Румунія зробила суттєвий внесок кілька днів тому. Кілька тижнів тому Бельгія вирішила передати України 30 одиниць F-16, декілька з них будуть доставлені у 2024 році… В ситуації, коли українці воюють за власний суверенітет та за безпеку власного населення, цього ніколи не буде достатньо. Я розумію, що завжди є поштовх, щоб робити більше. Але ми бачимо, що дуже багато зусиль вже були здійснені. Тож ми будемо продовжувати робити краще, більше та швидше", — наголосив голова бельгійського уряду.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна блокуватиме виділення допомоги, доки в Україні не припиниться дискримінація угорських комерційних компаній.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua