• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Україна може стати для Кремля другим Афганістаном, — сенатор США

Україна може стати для Росії другим Афганістаном, якщо російське керівництво зважиться на повномасштабне вторгнення

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі американського телебачення член Комітету із закордонних справ, сенатор-демократ від штату Коннектикут Кріс Мерфі, передає "ДС" із посиланням на "Голос Америки".

"Я думаю, що нема заміни дипломатичним зусиллям віч-на-віч, так що я сподіваюсь, що віртуальна зустріч між президентом Байденом та президентом Путіним принесе результати. Однак, дозвольте сказати – якщо Росія вирішить піти далі, це буде помилкою історичного масштабу для Москви", — Сказав сентатор.

"Україна може стати наступним Афганістаном для Росії, якщо вона (Росія-Г.А.) вирішить піти далі, і це наша робота в Конгресі бути дипломатичними, політичними та військовими партнерами України. Зараз у нас є поправка на розгляді в Сенаті, яка значно збільшить обсяги летальної допомоги, і я її підтримую", — додав законодавець.

Нагадаємо, за даними видання The Washington Post, американська розвідка виявила, що Кремль планує наступ на Україну на кількох фронтах за участю до 175 тисяч військовослужбовців.

За даними західних партнерів, повномасштабний наступ Росії на Україну планується у три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин країни, включаючи Київ. Проте президент Росії Володимир Путін ще не вирішив, чи запустить план у дію.

7 грудня між президентами США Джо Байденом та Росії Володимиром Путіним відбудуться переговори у форматі відеозв'язку, які стосуватимуться військової діяльності РФ на кордоні України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua