• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

"Українська диверсія" на газопроводах: США та Німеччина прокоментували

США та Німеччина закликали не обговорювати можливі версії вибухів на російських магістральних газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2" у 2022 році, а дочекатися оприлюднення офіційних результатів розслідування

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили офіційні представники влади двох країн, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Вашингтон чекає на завершення розслідувань, які тривають у Німеччині, Швеції та Данії.

"Ми вважаємо, і президент (Джо Байден) сказав про це, що це акт саботажу. Але ми повинні дозволити цим розслідуванням завершитися, і лише тоді ми повинні розглядати, які подальші дії можуть бути або не бути доцільними", — сказав Кірбі.

Представник федерального уряду Німеччини, у свою чергу, зазначив, що цю інформацію в Берліні взяли до уваги, але не коментуватимуть.

"Федеральна прокуратура розслідує цю справу з початку жовтня 2022 року. Таким чином, вона має суверенітет над процедурою", — йдеться в коментарі.

Нагадаємо, видання New York Times, посилаючись на джерела в американській розвідці, повідомило, що російські газопроводи "Північний потік" підірвали українські диверсанти, які діяли самостійно та без вказівки Києва.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що українське керівництво не має жодного відношення до аварій на російських газопроводах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua