• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Українські біженці мають виселитися з гуманітарного житла в Чехії: рішення уряду

У Чехії українських біженців закликають шукати собі місце для проживання у зв'язку зі зміною програми підтримки. Із 1 вересня багатьом українцям треба буде виселитися із державного гуманітарного житла

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на інформаційній сторінці чеського МВС для українських біженців, передає "ДС" із посиланням на proukrainu.blesk.cz.

У відомстві попереджають, що з 1 вересня 2024 року зміняться умови надання державного гуманітарного житла. З вересня воно буде надаватися на термін до 90 днів.

"Зміна стосується і тих, хто належить до категорії вразливих осіб. Якщо станом на 1 вересня 2024 року ви перевищите термін 90 днів з дати надання першого тимчасового захисту, вам потрібно буде до цього дня виселитися з державного гуманітарного житла", – звертають увагу на сторінці для українців.

Як пояснили виданню в МВС Чехії, система екстреного проживання та притулку була задумана, як тимчасове рішення для тих, хто не в змозі орендувати житло самостійно. Тому безплатне проживання надаватиметься у перший час після приїзду.

"Вразливі особи з особливими потребами, які не зможуть самостійно забезпечити житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримувальними засобами соціальної підтримки", – пояснили у відомстві.

Як писала "ДС", чеський уряд запускає проект допомоги у добровільному поверненні до України. Програма для українських біженців почне діяти із червня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua