• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У білоруській ЦВК назвали альтернативний підрахунок голосів на виборах "політичною аферою"

Реклама на dsnews.ua

Голова Центральної виборчої комісії Білорусі Лідія Єрмошина розкритикувала платформу "Голос", створену для паралельного підрахунку голосів на виборах президента

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

Зокрема, Єрмошина назвала платформу "політичною аферою" і "злочинним проєктом", спрямованим на "організацію масових заворушень". 

"По суті те, що вам пропонується, – це створення тіньового Центрвиборчкому", – зазначила керівниця ЦВК.

Також охарактеризувала платформу як "шкідливий і злочинний проєкт", який рекламує людина, яка є "потенційним гарантом конституції", кандидатка в президенти Світлана Тихановська.

"Як нас запевняють, це контроль за волевиявленням. Ні, дорогі мої, це не контроль. Це створення спотвореного результату виборів для того, щоб девальвувати офіційний результат голосування і на цій підставі організувати масові заворушення", – заявила Лідія Єрмошина.

Як повідомляла "ДС", вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня, 4 серпня стартувало дострокове голосування.

Центрвиборчком зареєстрував кандидатами в президенти чинного главу держави Олександра Лукашенка, який обирається на шостий термін поспіль, а також екс-депутата Ганну Канопацьку, голову партії БСДГ Сергія Черечня, співголову обʼєднання "Говори правду" Андрія Дмитрієва та дружину затриманого блогера Сергія Тихановського Світлану Тихановську — саме її вважають основним опозиційним кандидатом.

Під час передвиборчої кампанії в Білорусі регулярно проходили опозиційні акції протесту. Деякі з них супроводжувались сутичками з правоохоронцями та затриманням учасників. 

    Реклама на dsnews.ua