• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Чехії не виключили висилки всіх російських дипломатів

Влада Чехії не виключила, що вишле з країни всіх російських дипломатів через їх можливу співпрацю зі спецслужбами РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший віце-премʼєр Чехії і глава МВС, в.о. міністра закордонних справ Ян Гамачек, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми повинні порадитися про подальші варіанти. Я готовий до всього — і на будівництво відносин (Чехії та РФ, — ред.) З самого нуля. Це означає, що ми відправимо їх усіх (російських дипломатів, — ред.) додому", — сказав Гамачек.

За його словами, чеська влада очікувала іншої реакції від Москви на висилку 18 російських дипломатів. Однак МЗС РФ у відповідь вислав 20 співробітників посольства Чехії.

"Сьогодні прийшла черга Росатому (позбавленого права брати участь в конкурсі на добудову блоку АЕС в Чехії, — ред.), рішення по якому їх (Росію — ред.) не порадує", — додав він.

Нагадаємо, 17 квітня за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів в Великобританії. У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ.

Як писала "ДС", у відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон-грата 20 співробітників Посольства Чехії в РФ.

МЗС Росії також заборонило Посольству Чехії наймати на роботу громадян Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua