• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Чехії від імені кандидата в президенти розсилають SMS із закликом їхати на війну в Україну

У Чехії почалася масова розсилка SMS-повідомлень від імені одного з кандидатів у президенти, колишнього голови військового комітету НАТО Петра Павела: начебто він закликає брати до рук зброю та їхати на війну в Україну

SMS-розсилка
У Чехії від імені кандидата в президенти розсилають фейкові повідомлення / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Українська правда", передає "ДС".

"Добрий день, це генерал Павел. Це повідомлення з подякою за ваш голос у президентській виборчій кампанії. Попрошу вас прибути до найближчої частини Збройних сил Чехії, де вас забезпечать необхідним захистом для мобілізації в Україні", – мовиться у повідомленнях, які розсилають з невідомого номера.

Скріншоти опублікували кілька користувачів чеського сегменту Twitter. У тексті не використовуються притаманні чеській мові діакритичні знаки, що може бути однією з ознак фейку.

Скріншот SMS
Фейкове SMS

Поліція Чехії відреагувала на один із дописів і повідомила, що зареєструвала відповідне провадження.

"Ми поки що не маємо більше інформації. Нам потрібно зв'язатися з усіма, хто отримав повідомлення, і ми будемо діяти, виходячи з цього. Поки що це тільки це звернення", – прокоментував речник голови чеської поліції Якуб Вінчалек.

Сам Петр Павел не здивований тим, що хтось розсилає людям через SMS "брехню, яку Бабіш (інший кандидат Андрій Бабіш — ред.) розмістив на своїх білбордах".

"Це світ Бабіша, за яким вишикувалися проросійські та змовницькі сили. Це світ, якого я не хочу – і на противагу йому я пропоную порядність, гідність і повагу до правил", – заявив він.

Як писала "ДС", до другого туру президентських виборів у Чехії пройшли колишній прем'єр-міністр Андрій Бабіш та ексголова військового комітету НАТО Петр Павел. Розрив у голосах під час першого туру між ними був незначним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua