• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

В Чехії розповіли, скільки снарядів вже законтрактували для України

Чехія вже законтрактувала для України 180 тисяч артилерійських снарядів і працює над контрактами ще на 300 тисяч боєприпасів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр країни Петр Фіала в своїй колонці для Financial Times, передає "ДС".

"У них (ЗСУ — ред.) закінчуються боєприпаси, а це означає, що вони змушені щодня приймати складні рішення. Це надзвичайно ускладнює для них утримання лінії фронту – тієї самої лінії, від якої залежить безпека і майбутнє всієї Європи", – написав Фіала, зазначивши, що ситуація в Україні "критична".

"Ми працюємо над тим, щоб отримати ще 300 тисяч снарядів, і вже уклали контракти на перші 180 тисяч. Вони будуть доставлені на український фронт найближчими місяцями", – підкреслив голова чеського уряду.

За його словами, ця ініціатива дає Заходу час, щоб пристосуватися до нових реалій, зокрема збільшення видатків на оборону.

Нагадаємо, у лютому на Мюнхенській безпековій конференції чеський президент Петер Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки.

Декілька країн погодилися профінансувати цю ініціативу. 7 березня Павел заявив, що необхідні кошти зібрано у повному обсязі.

Радник прем'єр-міністра Чехії Томаш Пояр припустив, що снаряди, які союзники купують для ЗСУ, почнуть прибувати до України до початку літа.

Наприкінці березня стало відомо, що Чехія може збільшити закупівлю боєприпасів з-за меж Європейського Союзу із заявлених 800 тисяч боєприпасів до 1,5 млн снарядів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua