• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

В ЄС блокують передачу прибутку від активів РФ на зброю для України, - Боррель

В Євросоюзі є кілька незатверджених рішень, які б дозволили використовувати прибутки від заморожених активів Росії на військову допомогу Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель за підсумками зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Ми схвалили правові акти для використання надприбутків з російських знерухомлених активів. Ви знаєте, що це було політично узгоджено. Сьогодні ми схвалили правові акти і узгодили мою пропозицію щодо використання 90% цих прибутків для негайних військових потреб України через Європейський фонд миру", — сказав дипломат.

Однак затверджено не всі рішення, необхідні для реалізації ініціативи на практиці.

"Я не буду заперечувати, оскільки я впевнений, що ви вже знаєте — у нас відбулося напружене, навіть гаряче обговорення щодо цієї військової підтримки для України, яка стикається з певними перешкодами у досягненні необхідної одностайності, аби зробити її ефективною", — сказав Боррель.

Він нагадав, що ще у березні лідери Євросоюзу політично схвалили створення Фонду допомоги України в межах Європейського фонду миру на суму у 5 млрд євро, але до цього часу фонд не почав функціонувати.

За його словами, переважна більшість країн-членів ЄС виступають за ухвалення всіх необхідних рішень. Проте одна країна блокує ці рішення. Боррель країну не назвав.

Як відзначив Боррель, для мобілізації ресурсів для військової підтримки України є ще 7 незатверджених правових актів.

"Тому, ми не можемо дозволити, аби військова підтримка України від Європейського Союзу була заручником інших рішень. Це не має жодного відношення до цього конкретного питання, особливо з урахуванням надзвичайного характеру ситуації. Україна зараз потребує озброєнь, а не наступного року", — наголосив дипломат.

Високий представник ЄС сказав, що затримка в ухваленні необхідних рішень в ЄС триває довго. Він висловив сподівання, що це питання незабаром буде вирішено позитивно.

Як повідомляла "ДС", Угорщина блокує 41% рішень Євросоюзу щодо України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua