• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Європі визнали зв'язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів

Представник Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) підтвердив, що є зв'язок між вакциною від коронавірусу AstraZeneca, від якої відмовляються багато країн, і виникненням тромбозів

Вакцина
Вакцина
Реклама на dsnews.ua

Про це Agence France-Presse повідомило в Twitter у вівторок, 6 квітня, передає "ДС".

За словами представника ЕМА Марко Кавалері, можливий причинно-наслідковий звʼязок між утворенням тромбів і вакциною. Очікується, що на цьому тижні буде представлено оновлену оцінку.

"Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається, щоб детально визначити цей синдром через вакцину … Серед вакцинованих більше випадків тромбозу головного мозку … серед молоді, ніж ми очікували", — підкреслив він, передає AFP.

Нагадаємо, низка країн припинили використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів.

Виробник AstraZeneca Plc запевнив, що аналіз даних про безпеку людей, щеплених вакциною COVID-19, не показав ніяких доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

У ВООЗ сказали, що користь вакцини від коронавірусу перевищує негативні дані про неї, тому використання рекомендується продовжити, незважаючи на рішення низки європейських країн призупинити вакцинацію цим препаратом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua