• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

У Держдепі заявили, що російські вимоги "гарантій" об'єднали США, ЄС та НАТО

"Гарантії безпеки", запропоновані Росією, об'єднали Північноатлантичний Альянс, Європейський Союз та партнерів. Росія такого не чекала

Венді Шерман
Венді Шерман / AP
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

За її словами, російська сторона не погодилася і не відмовилася від наступного раунду переговорів Ради НАТО-Росія.

"Я сьогодні не почула принципово нових заяв (від Росії, — "ДС"), тому що у нас вже були восьмигодинні переговори в Женеві і окремо вечеря. Але важливо те, що в кінці сьогоднішніх переговорів росіяни не погодилися на пропозиції генсека НАТО Столтенберга про проведення наступних раундів переговорів, але і не відмовилися від цього. Всі ми, в тому числі росіяни, повинні будемо обговорити зі своїми уряду наші наступні кроки", — заявила Шерман.

Вона також додала, що Росія не очікувала, що своїми "гарантіями" об'єднає Європу, НАТО і країни, які не входять до Альянсу.

"Один з ефектів, який домоглася Росія і якого вона навряд чи очікувала — об'єднала всю Європу, і країни-члени НАТО і тих, хто не входить в Альянс, навколо ідентичного набору принципів, очікувань і прихильності дипломатичному шляху врегулювання конфлікту", — заявила Шерман.

Нагадаємо, на брифінгу Шерман також сказала, що заяви російської сторони про те, що їй потрібні гарантії безпеки у зв'язку з інтеграцією України в НАТО, є дезінформацією та пропагандою, оскільки Київ не шукає конфлікту з Москвою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua