• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Держдумі придумали, як "повернути" до Росії "мільйони українців і білорусів"

Законопроєкт про "репатріацію усіх співвітчизників", який серед іншого передбачає видачу російських паспортів громадянам Білорусі та України, внесений на розгляд до Держдуми РФ

Реклама на dsnews.ua

Законом також передбачено, що російський паспорт видаватимуть без відмови від громадянства, інформує "ДС".

Один з авторів законопроєкту про репатріацію — перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін — пояснив, кого згідно із законопроєктом, пропонується вважати співвітчизниками.

"Співвітчизників пропонується вважати людей, які самі або чиї батьки на утриманні (предки) проживали на території сучасної РФ, а також це — українці і білоруси, які самі або їхні предки могли не жити на території РФ. Якщо вони хочуть і самоідентифікують себе як російські співвітчизники, то ми не повинні в цьому випадку їх не визнавати", — сказав Затулін в коментарі пропагандистському агентству РІА "Новости".

За його словами, білоруси та українці зможуть скористатися спрощеним порядком отримання громадянства Росії. На думку скандального російського депутата, "реалізація закону може залучити в країну мільйони співвітчизників".

У Росії з 2006 року діє спеціальна програма з добровільного переселення співвітчизників, що проживають за кордоном. У 2019 році МВС Росії звітувало, що за 12 років в країну репатріювалися 826 тисяч осіб, пише білоруське інтернет-видання TUT.BY.

Зараз тим, хто переселяється за даною програмою в Росію, оформляють дозвіл на тимчасове проживання в країні.

Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що світ безпорадно спостерігає за тим, як Росія "поглинає" Білорусь і "паспортизує" Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua