• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Грузії проти Саакашвіли порушили чотири справи, — адвокат

Грузинські правоохоронні органи порушили чотири кримінальні справи проти колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів "Суспільному" адвокат експрезидента Бека Басилая, передає "ДС".

Басилая вважає, що всі справи "неправові".

"Ці справи неправові, вони всі політизовані, всі чотири кримінальні справи. Коли Міша був президентом, він пригощав своїх гостей і платив державними коштами. Це нормально. Мова не про великі гроші, це ресторан і таке інше. І тепер йому це висунули як обвинувачення. Коли він був у Чехії, то приніс на кладовище Вацлава Гавела квіти. Він купив їх не за свої гроші, а за бюджетні. Це йому теж коштувало обвинувачення і кримінальної справи. Це комічно", — заявив адвокат.

За його словами, ще одна справа стосується помилування звинувачених, коли Михайло Саакашвілі перебував на посаді президента країни. Остання — незаконного перетину грузинського кордону.

Говорячи про ймовірність помилування експрезидента, Басилая зазначив, що це залежатиме від політичної ситуації в Грузії після місцевих виборів.

"Зараз головне те, яка ситуація складеться у Грузії. Вчора були вибори, на яких грузинська опозиція отримала дуже хороший результат. Якщо буде опозиційний рух рости, то я впевнений, що наша президентка змінить своє рішення про помилування. Наразі вона каже, що не помилує його, але цю заяву вона зробила перед виборами, щоб дати мотивацію прихильникам (її політичної сили — ред.), буцімто ось, Міша затриманий і президент не відпустить його", — сказав захисник.

Як писала "ДС", 1 жовтня колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі затримали після його прибуття до країни.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що МЗС надаватиме всю необхідну підтримку Саакашвілі, оскільки він є громадянином України.

Президент України Володимир Зеленський висловив стурбованість затриманням Саакашвілі та тоном заяв грузинської сторони з цього питання. Зеленський заявив, що має намір домагатися повернення Саакашвілі до України.

Прокуратура Грузії висунула звинувачення господареві квартири в Тбілісі, де переховувався Саакашвілі. Звинувачення пред'явлене за статтею "приховування злочинів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua