• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Ірані розпочалися вибори президента: чого очікують від голосування

В Ірані 18 червня почалося голосування за обрання наступного президента. Виборам передував жорсткий відбір кандидатів

Явка на цих виборах може бути рекордно низькою
Явка на цих виборах може бути рекордно низькою
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як зазначається, голосування проходить на тлі апатії виборців і невдоволення через стан економіки, яка зазнала шкоди через санкції США і пандемію COVID-19.

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї закликав мешканців країни голосувати та розкритикував "ворогів" держави через те, що вони відмовляють людей брати участь у виборах. Тим часом, державне телебачення показало довгі черги біля виборчих дільниць у кількох містах.

"Кожен голос враховується… Приходьте, голосуйте й обирайте свого президента… це важливо для майбутнього вашої країни", — звернувся до виборців Хаменеї.

Очікується, що президента Хасана Роугані, який після двох термінів не має права брати участь у виборах, замінить на посаді 60-річний ультраконсервативний Ебрагім Раїсі, очільник судової системи країни.

Головним суперником Раїсі та єдиним поміркованим кандидатом є Абдолнасер Хемматі. Раніше він був головою центрального банку Ірану.

64-річний Хемматі за останні дні набрав певної популярності, критикуючи державні обмеження та звертаючись до іранців, які прагнуть реформ. Проте, згідно з даними опитувань, йому бракує голосів для перемоги.

Якщо ніхто з кандидатів не отримає більшості голосів 18 червня, відбудеться другий тур за участі двох лідерів перегонів.

Опитування громадської думки показали, що явка на цих виборах може бути рекордно низькою — менш ніж 57%.

Багато поміркованих політиків не були допущені до участі у виборах: у кінці травня верховний лідер Ірану схвалив зняття 585 кандидатів.

Як писала "ДС", США і Євросоюз висловили занепокоєння у звʼязку з ядерною програмою Ірану і закликали Тегеран виконувати зобовʼязання за ядерною угодою, від чого залежить скасування санкцій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua