• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Євросоюз і США нагадали Ірану умови зняття санкцій

США і Євросоюз висловили занепокоєння у зв'язку з ядерною програмою Ірану і закликали Тегеран виконувати зобов'язання по ядерній угоді, від чого залежить зняття санкцій

Ядерна програма Ірану
Ядерна програма Ірану / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в підсумковій заяві саміту США-ЄС, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми поділяємо серйозне занепокоєння з приводу кроків, зроблених Іраном, які несумісні з СВПД (Спільним всеосяжним планом дій — ред.). Європейський Союз і Сполучені Штати визнають, що поряд з поверненням до повного і ефективному виконанню Іраном своїх ядерних зобовʼязань, зняття санкцій становить важливу частину СВПД", — йдеться в комюніке.

У документі підкреслюється, що СВПД має вирішальне значення для забезпечення виключно мирного характеру ядерної програми Ірану і нерозповсюдження ядерної зброї.

США і ЄС заявили про готовність працювати разом для протидії поширенню зброї масового знищення та посилення контролю над озброєннями.

Як писала "ДС", Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти Ірану через порушення прав людини до 13 квітня 2022 року.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що скасовувати санкції США проти Ірану ще рано, оскільки необхідних для цього кроків ще не вжито.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua