• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

У ISW пояснили, навіщо Путін призупинив договір про ядерну зброю із США

Кремль намагається звинуватити Україну та Захід у загрозі існуванню Російської Федерації. Така тактика є відповіддю на військові невдачі окупантів та підтримку Заходом українських перемог

Володимир Путін
Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Так, 26 лютого президент Росії Володимир Путін заявив, що не знає, чи зможе "така етнічна група, як російський народ, вижити в тому вигляді, в якому вона існує сьогодні", якщо Заходу вдасться "знищити Російську Федерацію та встановити контроль над її осколками".

У своїй промові Путін звинуватив колективний Захід у тому, що вже нібито є "викладені на папері" плани знищення Російської Федерації в її нинішньому вигляді. За версією російського президента, його країна "була змушена" призупинити участь у договорі про стратегічну наступальну зброю, щоб забезпечити свою безпеку перед лицем узгоджених зусиль Заходу для руйнування РФ.

Своєю чергою заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв звинуватив Захід у розпалюванні ситуації в Україні після розпаду Радянського Союзу та зробив висновок, що "спокійна сила нашої великої країни та авторитет її партнерів є ключем до збереження майбутнього всього нашого світу". 

"Заяви Путіна та Медведєва пов’язані з інформаційною операцією, яка розглядає війну в Україні як екзистенційну для подальшого виживання пострадянської Російської Федерації, що, ймовірно, є спробою представити війну як вищі ставки для Росії та Заході, ніж насправді.

Путін, ймовірно, сподівається створити інформаційні умови, щоб звинуватити Україну та Захід у загрозі виживанню Російської Федерації у відповідь на російські військові невдачі та підтримку Заходом українських перемог", – йдеться у матеріалі ISW.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 21 лютого виступив із щорічним посланням до Федеральних зборів РФ. Під час виступу, який тривав близько 2-х годин, він озвучив головні тези пропаганди РФ: звинуватив Україну та Захід у розв'язанні війни та погрожував світу глобальним конфліктом.

Крім того, він оголосив про припинення участі Росії у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь та заявив про підготовку ядерних випробувань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua