• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Ізраїлі з'явився новий президент

Більшість депутатів ізраїльського парламенту підтримала кандидатуру Іцхака Герцога на пост президента країни

Іцхак Герцог
Іцхак Герцог / Twitter.com
Реклама на dsnews.ua

Герцога підтримали 87 депутатів з 120 в Кнесеті, передає "ДС" з посиланням на Times of Israel.

Таким чином, він змінить на цій посаді Реувен Рівлін.

Герцог вважався фаворитом президентської гонки. Він вступить на посаду 9 липня. 60-річний Герцог в молодості служив у військовій розвідці Ізраїлю, потім працював секретарем в лівоцентристському уряді прем'єра Ехуда Барака. У 2003 році його обрали в Кнесет, в 2018 році він став главою Єврейського агентства "Сохнут". У нього троє дітей.

Його батько — Хаїм Герцог — був шостим за рахунком президентом Ізраїлю.

За пост президента Ізраїлю боролася також 67-річна Міріам Перец. Їй 67 років. Вона почала активну громадську діяльність після того, як двоє її синів були вбиті під час служби в армії. Старшого сина Перец вбили на півдні Лівану, молодшого — в секторі Газа. Її чоловік помер у віці 56 років. В даний час Перец виступає з лекціями для молоді і військовослужбовців ЦАХАЛ, вона є доктором наук Університету Бар-Ілан.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху привітав Герцога з перемогою за підсумками голосування.

"Я бажаю йому удачі від імені всіх ізраїльських громадян", — сказав він. Також він подякував Перец і висловив упевненість, що "вона продовжить робити внесок в ізраїльське суспільство, як вона робила це протягом всього свого життя".

Президент в Ізраїлі виконує переважно представницькі функції, його обирає Кнесет на сім років. Заборонено одній і тій же особі займати посаду більш ніж один термін.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua