• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

У канадському Квебеку до парламенту не пустили депутатів, які не присягнули Чарльзу III

Трьох депутатів, які відмовилися присягати на вірність королю Великої Британії Чарльзу ІІІ, не пустили до сесійної зали парламенту канадської провінції Квебек

Чарльз III
Чарльз III / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє CBC News, передає "ДС".

Для допуску до сесійної зали депутати парламенту Квебеку мусять присягнути королю Британії та народу провінції. Однак, зазначають журналісти, новообрані члени сепаратистської Квебекської партії, що виступає за вихід регіону зі складу Канади, відмовилися присягати Чарльзу ІІІ.

Прем’єр-міністр провінції Квебек Франсуа Леґо підтримав рішення адміністрації парламенту щодо відмови у допуску. Він вважає, що якби прописані у законі процедури не були дотримані, це могло б "мати наслідки" — оскарження підсумків голосування цих тьох депутатів тощо.

Водночас, вказує "Укрінформ", всі партії чинного скликання квебекського парламенту вже підтримали ініціативу змінити процедуру затвердження депутатів на посаді, прибравши вимогу щодо присяги королю.

"Мені не подобається присягати королю. Ми всі згодні, що від цієї вимоги слід відмовитися", — завив Леґо.

Канада — конституційна монархія. Главою держави є британський монарх.

Як писала "ДС", після смерті королеви Єлизавети II новим монархом Великої Британії став принц Уельський Чарльз, який взяв ім'я Чарльз III. Його офіційна коронація запланована на травень 2023 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua