• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Китаї визнали низьку ефективність вакцини, яку закупила Україна

Ефективність китайських вакцин від коронавірусу компанії Sinovac Biotech низька, тому бажано їх комбінувати, щоб підвищити ефект

Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву зробив глава Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу, пише "ДС".

За словами чиновника, препарати — "не пропонують дуже високого рівня захисту". "Зараз офіційно розглядається питання, чи слід нам використовувати вакцини різних технічних виробництв для процесу імунізації", — підкреслив Гао Фу, слова якого наводить DW.

В ході клінічних випробувань в Бразилії було встановлено, що ефективність препарату китайської фармацевтичної компанії Sinovac Biotech Ltd. від інфікування коронавірусом знаходиться на рівні в 50,4 відсотка. Разом з тим за даними самої компанії, важкий перебіг COVID-19 препарат запобігає на 80 відсотків. Дві інші вакцини китайської корпорації Sinopharm демонструють ефективність в 79,3 і 72,5 відсотка. Відповідний показник вакцини китайського біофармацевтичного гіганта CanSino — на позначці в 65 відсотків.

При цьому використання іноземних препаратів для щеплень від коронавірусу в КНР поки що не схвалено.

"Всі повинні враховувати ті переваги, які вакцини мРНК (за технологією матричної РНК, — прим."ДС") можуть принести для людства. Ми повинні уважно стежити за цим, а не ігнорувати тільки тому, що у нас вже є кілька типів вакцин", — зазначив у звʼязку з цим Гао Фу.

Як уточнив китайський чиновник, за станом на 2 квітня обидві дози в країні отримали 34 млн осіб і близько 65 млн осіб — мінімум одну. Населення Китаю перевищує 1,3 млрд.

Як відомо, раніше в китайських ЗМІ і соцмережах активно проводилася кампанія, мета якої полягала в тому, щоб дискредитувати вакцини від коронавірусу, схвалені на Заході. Так, зокрема, німецька й американська компанії BioNTech і Pfizer звинувачувалися в тому, що вони нібито приховували небезпеку розробленого ними препарату.

Китайська вакцина в Україні

На початку 2021 року міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов, коментуючи закупівлю вакцини проти COVID-19, заявив, що якщо "ефективність препарату виявиться менш як 70% — Україні повернуть гроші".

"Тепер дуже хочеться побачити пояснення нашого міністра охорони здоровʼя і Зеленського, який несе за нього політичну відповідальність. Адже виникло багато питань. Коли отримаємо гроші назад? Чому купили Sinovac по 504 гривні, що еквівалентно $18 США, хоча Pfizer коштував тоді ж трохи дешевше? Хто погрів на цьому руки? Як зʼявилася прокладка Лікхім, якщо китайці стверджують, що це умова України?.. Від усієї цієї історії смердить корупцією та некомпетентністю", — прокоментував ситуацію колишній народний депутат Борислав Береза.

Як писала "ДС", в Україні 13 квітня розпочалося щеплення проти коронавірусу вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech. За словами міністра охорони здоровʼя Максима Степанова, перша партія вакцини налічує 215 тис. доз, поставку решти законтрактованих доз МОЗ очікує найближчим часом.

Нагадаємо, станом на ранок 13 квітня в Україні зафіксовано 11 680 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 3824 випадки більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції протягом доби стали 457 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua