• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

В Конгресі почали розслідування, як термінали Starlink опинилися у росіян

Демократи Палати представників Конгресу США розпочали розслідування щодо SpaceX одіозного мільярдера та винахідника Ілона Маска. Конгресмени хочуть з'ясувати, чи компанія може гарантувати, що її супутниковий інтернет-сервіс Starlink не буде використовуватися Росією у війні проти України

Реклама на dsnews.ua

Конгресмени Джеймі Раскін та Роберт Гарсія надіслали лист в команію з вимогою повідомити про скарги щодо потенційних незаконних придбань терміналів Starlink, у тому числі в окупованих Росією регіонах України, пише The Washington Post

Законодавці заявили, що вони стурбовані твердженнями представників української розвідки про те, що російські війська розгорнули термінали компанії на сході України, потенційно порушуючи санкції США. Вони попередили президента SpaceX Гвінн Шотвелл, що ймовірне використання Росією Starlink "становить серйозну загрозу безпеці України, життям українців і національній безпеці США".

"Ми стурбовані тим, що у вас можуть бути відсутні відповідні запобіжники та політика", — написали Раскін і Гарсія в листі.

Розслідування підкреслює, наскільки життєво важливим був сервіс Starlink для військових зусиль України, забезпечуючи основу її цифрового зв’язку на полі бою. SpaceX поставила термінали Starlink в Україну після прохання українських урядовців протягом кількох годин після нападу Росії. У червні 2023 року Міноборони закупило для України від 400 до 500 нових терміналів.

Проте існують давні занепокоєння щодо широкого впливу, який SpaceX та її засновник і гендиректор Ілон Маск мають на перебіг війни в Україні.

Українські офіційні особи заявили, що Starlink дає військам суттєву перевагу, забезпечуючи надійне підключення до Інтернету, яке дозволяє солдатам відповідати на групові текстові повідомлення, транслювати інформацію з дронів про ворожі сили та координувати артилерійські удари. Законодавці стурбовані тим, що Starlink тепер може надати подібну перевагу Росії.

Конгресмени запитали у керівництва SpaceX, які дії вони вжили для усунення вразливостей безпеки, які Росія могла б використати для незаконного придбання терміналів Starlink, і як компанія співпрацює з іншими регуляторними органами США для запобігання незаконній торгівлі супутниковими терміналами.

Законодавці стурбовані тим, що Росія може розгорнути цю технологію за межами своїх кордонів. Згідно з листом законодавців, українські чиновники припустили, що російські сили незаконно отримали термінали в обхід санкцій, купуючи їх через посередників у сусідніх країнах.

Як писала "ДС", на початку лютого українські військові повідомили, що фіксують появу у росіян на фронті систем Starlink.

ГУР Міноборони підтвердило, що окупаційні війська Росії дійсно використовують термінали супутникового зв'язку Starlink у війні проти України.

Власник SpaceX Ілон Маск заявив, що повідомлення про те, що компанія продає термінали Starlink в Росію, є "категоричною неправдою".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua