• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Латвії за вакцинацію від COVID-19 роздаватимуть премії школам

У столиці Латвії Ризі мерія анонсувала премії для навчальних закладів, які мають найвищі показники вакцинації персоналу від коронавірусу

Школи у Латвії
Школи у Латвії
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив мер латвійської столиці Мартінс Стакіс, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Грошові призи планують видати навчальним закладам, у тому числі дитсадкам, де кількість вакцинованого від коронавірусу персоналу становить 80% і більше. Для цієї мети з міського бюджету планують витратити 1,5-2 млн євро.

Школи із більш ніж 200 співробітниками можуть розраховувати на суму 10 тисяч євро, 100-200 співробітників — 7500 євро, а заклади з менш ніж сотнею працівників — 5 тисяч євро.

Школи можуть використати ці кошти на власний розсуд — премії співробітникам, ремонти, підвищення кваліфікації або технічну підтримку.

До 80% будуть зараховувати і тих вчителів або технічних працівників, які мають підтвердження перенесеної хвороби.

За останніми даними, на кінець червня 2021 щеплення від коронавірусу отримали близько 58% вчителів і 37% іншого персоналу столичних шкіл, а в дошкільних закладах це 35% і 52% відповідно.

Наскільки відомо, лише 5% працівників вагаються з приводу користі і безпечності вакцинації. Значна частка тих, хто не поспішає робити щеплення, відкладають це через стан здоров’я або через те, що нещодавно перехворіли на коронавірус.

У мерії зазначили, що в разі нової хвилі епідемії очне навчання якомога довше зберігатимуть для початкової школи і випускних 9-х та 12-х класів.

Нагадаємо, в Словаччині серед вакцинованих будуть розігрувати за 2 млн євро на тиждень, а в Греції за укол двома дозами вакцини від коронавірусу молоді люди від 18 до 25 років отримають картку на 150 євро.

У Лондоні серед тих, хто отримає щеплення, оголосили розіграш квитків на фінал чемпіонату Європи-2020 з футболу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua