• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У М'янмі за весь час протестів загинули понад 500 осіб

З початку протестів проти військової хунти в М'янмі від дій силовиків загинули щонайменше 550 осіб, ще сотні людей вважаються зниклими безвісти

Протести в М'янмі
Протести в М'янмі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні DW, передає "ДС".

У Мʼянмі під час чергових протестів проти військової хунти у суботу, 3 квітня, загинули щонайменше пʼятеро людей. За повідомленням новинного видання Irrawaddy, у місті Моніва в центральній частині країни солдати застрелили трьох демонстрантів. Також двоє протестувальників загинули на південному заході країни. Багато протестувальників були поранені та затримані.

За даними "Асоціації підтримки політичних вʼязнів" (AAPP), загалом з початку протестів після військового перевороту, що відбувся 1 лютого, у країні були вбиті щонайменше 550 людей, у тому числі 46 дітей. Також близько 2750 людей були затримані, ордери на арешт видані ще щодо 126 осіб. Сотні затриманих вважаються зниклими безвісти, повідомила організація Human Rights Watch.

Тим часом загострюється ситуація у штаті Карен, що знаходиться на кордоні з Таїландом. За даними "Каренського національного союзу", за останні дні військовий режим завдав повітряних ударів по штату, внаслідок чого є загиблі та поранені.

Через ці напади близько 20 тисяч мешканців штату втекли в інші райони країни, ще три тисячі — до Таїланду. Союз, що вважається найбільшою озброєною етнічною групою, закликали міжнародну спільноту до санкцій щодо режиму в Мʼянмі.

Як писала "ДС", 1 лютого військові Мʼянми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан.

Країни західної демократії, зокрема США, засудили переворот у Мʼянмі. Президент США Джо Байден підписав новий указ про "негайне запровадження санкцій" проти військового керівництва Мʼянми, яке вчинило переворот в країні.

Також стало відомо, що США відкликають з Мʼянми частину дипломатів через COVID-19 та масові заворушення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua