• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

В НАТО вирішують, що пообіцяти Україні на майбутньому саміті, - ЗМІ

Лідери ключових країн НАТО, зокрема США та Великої Британії, обговорюють зобов'язання перед Україною, про які оголосять на майбутньому 75-му ювілейному саміті альянсу у Вашингтоні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли офіційні особи кількох країн, які знайомі з дискусіями, передає "ДС" з посиланням на CNN

Наразі Сполучені Штати та декілька ключових союзників активно обговорюють, наскільки рішуче взяти на себе зобов’язання щодо членства України в НАТО. При цьому низка європейських країн критикує Білий дім за те, що він не бажає йти так далеко, як хотіли б деякі країни. Особливо ті, хто знаходиться поблизу кордону з Росією.

Офіційні особи США та Німеччини запропонували, щоб Північноатлантичний альянс пообіцяв Україні "міст" до членства в НАТО, а не "незворотний шлях", як заявив у квітні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Формулювання генсека схвалюють Велика Британія та кілька країн Східної та Центральної Європи.

"Більшість країн Центральної Європи розчаровані двозначністю та зволіканням адміністрації Байдена", коли йдеться про окреслення конкретного шляху для України, сказав дипломат однієї з країн Центральної Європи.

Другий європейський чиновник, чия країна є більш агресивною щодо членства України, ніж США, сказав, що європейські союзники безпосередньо лобіювали Білий дім, щоб зробити шлях України якомога більш чітким.

Високопоставлений чиновник США сказав, що представники адміністрації президента Джо Байдена не вважають, що слово "незворотний" підтримає весь альянс, вказавши, зокрема, на Угорщину як на ймовірну перепону. Чиновник сказав, що США вважають, що вони близькі до досягнення резолюції з усіма союзниками щодо формулювання.

Деякі члени НАТО також неохоче вживають це слово, тому що Україна ще має здійснити всі необхідні демократичні та антикорупційні реформи, необхідні для членства, сказав ще один чиновник США.

Оскільки до саміту залишився приблизно місяць, ця тема залишається центральною точкою напруги в поточних розмовах. Остаточні формулювання альянсу щодо України під час саміту є критичними, оскільки вони окреслюватимуть світу, зокрема Росії, які цілі є для України в НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua