• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В окупованому Криму "муштрують" дітей: співають гімн Росії, малюють портрети Путіна і "дать присягу"

Реклама на dsnews.ua

В окупованому Криму дітям забороняють пропускати уроки з патріотичного виховання – вони співають гімн Російської Федерації, малюють президента Росії Володимира Путіна, а в юнармії дітей змушують "давати присягу"

Про це розповіла прокурор прокуратури Криму та Севастополя Ольга Пирогова в інтерв’ю "Громадському радіо", передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Дитина у Криму не може не відвідувати уроки з патріотичного виховання. Їх змушують і гімни співати на початку уроку, давати присягу, наприклад, в юнармії… У нас були випадки, коли свідки нам повідомляли, що саме цей примус дитини співати гімн, малювати Путіна — став однією з причин, чому вони покинули Кримський півострів і перемістилися на неокуповану територію", — додала Пирогова.

Вона нагадала, що на Кримському півострові вже пройшло 11 призивних кампаній за період окупації, під час який відбувся призов понад 25 тисяч громадян України. За ухилення від служби в армії ВР в окупаційних судах Криму слухається 140 кримінальних проваджень.

"Після окупації півострова окрема увага РФ почала приділятися питанням мілітаризації освіти, мілітаризації спорту і культури. Пропаганда служби в армії серед дітей, на нашу думку, становить особливу загрозу, оскільки через воєнізоване виховання у свідомості дітей відбувається легалізація окупації Кримського півострова. Окрім того, діти починають себе ідентифікувати як громадяни Росії, і РФ цим нав’язує потім у подальшому службу у своїй армії, тобто в армії країни-окупанта", — зазначила Пирогова.

    Реклама на dsnews.ua