• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В ООН назвали країну з потенціалом супер-розповсюджувача COVID-19

М'янма може стати державою супер-розповсюджувачем коронавірусу в Південно-Східній Азії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спецдоповідач ООН з прав людини в Мʼянмі Том Ендрюс в інтервʼю виданню The Guardian, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Мʼянма перетворюється на суперрозповсюджувача COVID — 19 з цими більш вірулентними варіантами — "Дельта" та іншими формами, які вкрай небезпечні, вкрай летальні, вкрай заразні", — сказав Ендрюс.

Він зазначив, що коронавірус "не поважає національності, кордони, ідеології, політичні партії".

"Він убивця, якому невідома дискримінація", — додав представник ООН.

За його словами, на сьогоднішній день точна кількість хворих і померлих від коронавірусу в Мʼянмі невідома. Напади на журналістів і медиків ускладнили отримання інформації про кризу. Крім того, він зазначив, що в країні після військового перевороту програма вакцинації від COVID-19 застопорилася, тестування населення практично припинено, а державні лікарні майже не працюють.

При цьому, нагадав Ендрюс, Мʼянма межує з країнами, де проживає близько третини населення Землі. У звʼязку з цим він закликав підтвердити дію резолюції Радбезу ООН, яка прийнята в лютому і закликає до припинення вогню в країні.

Ендрюс додав, що міжнародне співтовариство, включаючи країни, які межують з Мʼянмою, має діяти швидко, щоб уникнути наслідків безконтрольного поширення COVID-19 в регіоні.

Як писала "ДС", 1 лютого військові Мʼянми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі і оголосили надзвичайний стан.

Країни західної демократії, зокрема США, засудили переворот в Мʼянмі. Після перевороту спалахнули масові протести, які хунта жорстоко придушує. З 1 лютого, в Мʼянмі під час протестів проти військового перевороту загинули не менше 840 чоловік.

14 червня в країні почався суд над Аун Сан Су Чжі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua