• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В ООН звернулися до світової спільноти з проханням не депортувати афганців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) звернулося до всіх країн із закликом заборонити через складні обставини в Афганістані примусове повернення афганців додому

Афганці в аеропорту Кабула
Афганці в аеропорту Кабула / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

"Через швидке погіршення ситуації з безпекою і правами людини в багатьох місцях країни та гуманітарної ситуації УВКБ ООН закликає всі держави припинити насильницьку репатріацію всіх афганських громадян, яких раніше віднесли до категорії осіб, які не потребують міжнародного захисту", — заявила журналістам в Женеві представник УВКБ ООН Шабія Манту.

При цьому вона відзначила, що деякі європейські країни вже зробили подібні заходи.

Також вона згадала, що з початку 2021 року ще до хаосу останніх днів у Кабулі, понад 550 тис. афганцям довелося стати переміщеними особами.

У свою чергу представник Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвіл закликав рух "Талібан" виконувати свої обіцянки з приводу створення інклюзивного уряду та захисту прав жінок. Він зазначив, що в незалежності від того, чи будуть виконані обіцянки, міжнародне співтовариство простежить за цим.

Тим часом, за даними Дитячого фонду ООН, більше 18 млн осіб в Афганістані, зокрема приблизно 10 млн дітей, потрібна гуманітарна допомога, а половині дітей у віці до пʼяти років у цьому році загрожує серйозне недоїдання.

Нагадаємо, сьогодні вранці бойовики радикального руху "Талібан" почали наступ на столицю Афганістану місто Кабул. За лічені години таліби наблизилися до околиць Кабулу та заявили, що хочуть увійти в столицю "мирним шляхом". Після того в.о. глави МВС Афганістану заявив, що штурму Кабула не буде, а зміна влади в столиці і країні на користь "Талібану" пройде мирно.

Бойовики радикального руху "Талібан" заявили, що взяли контроль над всією територією Афганістану і приступили до формування перехідного уряду.

Президент Афганістану Ашраф Гані покинув територію країни.

За даними ЗМІ, "Талібан" найближчим часом оголосить про створення "Ісламського халіфату Афганістан".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua