• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

В ООН підготували резолюцію щодо трибуналу над Путіним і Ко

В Організації Об'єднаних Націй підготували проект резолюції щодо створення міжнародного трибуналу над російським військово-політичним керівництвом за розв'язання війни проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила посол США з глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак, передає "ДС" із посиланням на "Прямий".

За словами дипломата, ключові постаті в адміністрації президента Джо Байдена тепер відкриті для створення спеціального трибуналу, зосередженого на ролі російського керівництва в управлінні вторгненням в Україну.

"Ми розглядаємо всі ракурси і, звичайно, підтримуємо вжиття деяких проміжних кроків, особливо коли справа доходить до збереження доказів", — зазначила Ван Шаак.

Вона додала, що, можливо, США можуть розсекретити розвіддані, щоб допомогти виявити найбільш відповідальних за підготовку та ведення війни, яка явно порушила статут ООН.

Представниця США повідомила, що розглядаються два варіанти. Перший — це двосторонній договір між Україною та ООН, у певному відношенні благословенний Генеральною Асамблеєю, що забезпечує політичну підтримку всієї міжнародної спільноти та створює окремий трибунал".

Другим варіантом, за її словами, є національний суд, створений Україною з ЄС чи Радою Європи з додаванням міжнародного елемента, можливо, схваленим голосуванням на Генеральній асамблеї ООН.

В обох випадках бачення полягало б у тому, щоб судити за злочин агресії.

"Це буде обмежена кількість обвинувачених, ймовірно, вище політичне керівництво, а також, можливо, деякі вищі військові особи", — сказала вона.

Як повідомляла "ДС", 24 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, згідно з якою російські та білоруські диктатори Володимир Путін та Олександр Лукашенко мають бути притягнуті до відповідальності за військові злочини в Україні перед міжнародним трибуналом та Міжнародним кримінальним судом.

1 грудня Франція розпочала роботу зі створення спеціального трибуналу з розслідування злочину російської агресії в Україні.

Раніше парламент Нідерландів підтримав створення спеціального трибуналу у Гаазі через збройну агресію РФ проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua