• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В ООН закликали Польщу та Білорусь дотримуватися прав біженців

Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) закликають Польщу та Білорусь забезпечити безпеку та дотримання прав мігрантів та біженців

Мігранти та біженці
Мігранти та біженці
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить спільна заява МОМ та УВКБ ООН, повідомляє "ДС".

"МОМ і УВКБ ООН підтримують контакти з урядами обох країн і закликають до термінового вирішення ситуації і негайного і безперешкодного доступу до групи для забезпечення надання гуманітарної допомоги, виявлення тих, хто потребує міжнародної або інших форм захисту, і тих, хто хоче попросити притулку, можуть зробити це там, де вони знаходяться", — йдеться в повідомленні.

При цьому організації нагадують Польській і білоруській владі про необхідність запобігти загибелі людей і забезпечити гуманне поводження з мігрантами і біженцями як найвищий пріоритет.

Водночас МОМ і УВКБ ООН заявили, що готові надати підтримку владі Білорусі в наданні консультацій та оцінці особистої ситуації нелегалів у відповідних місцях, далеко від прикордонних районів.

"У зв'язку з тривожною ситуацією на кордоні обидві сторони повинні дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного права і гарантувати безпеку, гідність і захист прав людей, які опинилися на кордоні", — підкреслили в заяві організації.

МОМ і УВКБ ООН також готові надати гуманітарну допомогу мігрантам і біженцям по обидва боки кордону.

Нагадаємо, вранці 8 листопада біля прикордонного переходу Брузги-Кузня М6 Гродно було помічено колону мігрантів, яка рухалася у бік кордону з Польщею. Її супроводжували озброєні співробітники прикордонного комітету Білорусі.

У Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність на кордоні із Білоруссю. Нині там чергують понад 12 тисяч солдатів.

Крім того, на білорусько-польському кордоні вночі 8 листопада було чути звуки, схожі на стрілянину.

Пізніше у МВС Білорусі заявили, що мігранти, які штурмували кордон із Польщею, не порушували законодавство.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що біженців, які намагалися порватись через кордон із ЄС, контролюють білоруські спецслужби.

9 листопада самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним висловив "особливе занепокоєння" через стягування на кордон регулярних військ Польщі у зв'язку з міграційною кризою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua