• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

У парламентах Європи розкритикували Макрона за заклики "зменшити вплив" США

Представники провідних партій Німеччини та Чехії висловили обурення та розкритикували слова президента Франції Емманюеля Макрона щодо невтручання Європи у ситуацію з Тайванем та прагнення зменшити вплив США на ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив ряд європейських депутатів, передає "ДС" із посиланням на Euractiv.

За словами Норберта Реттгена з німецької опозиційної партії ХДС, така французька політика "веде до геополітичного глухого кута" для Європи.

"Майже іронічно, що Макрон, який робить для України ще менше, ніж Шольц, відштовхує Сполучені Штати своїми заявами щодо Китаю", – сказав він.

Депутат від ХДС Тільман Кубан заявив, що "якби американці думали так само з 24.02.2022, України б уже не існувало, а Путін, ймовірно, уже стояв би під Парижем".

Як зауважила чеська сенаторка Мирослава Немцова, у Китаї президент Франції "підірвав ключовий альянс між Європою та США".

На думку голови комітету закордонних справ Палати депутатів Чехії Марека Женішека, позиція Макрона є "абсолютно ганебною та неправильною". Він переконаний, що Європа має "збалансувати силу Китаю зі США".

Чеський сенатор Давид Смоляк заявив, що позиція Макрона з невтручання у конфлікт Китаю й Тайваню не зменшить ризик військового конфлікту, а навпаки може його збільшити.

"Коли минулого року Рада ЄС погодилася з необхідністю стратегічної автономії — (Європейського союзу — ДС), вона мала на увазі зміцнення нашої незалежності від Росії та Китаю. У будь-якому випадку запевнення азійського гіганта в тому, що Тайвань – не наша справа, не зменшує ризик військового конфлікту. Навпаки!" – сказав він.

Нагадаємо, 9 квітня Макрон знову заговорив про необхідність "стратегічної автономії" Європи, особливо в контексті протистояння США та Китаю щодо Тайваню.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua