• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

У Пентагоні заявили, що Україні не потрібні "сотні HIMARS"

Ракетні системи HIMARS використовуються для точкових ударів – зараз потрібно поставити Україні не сотні таких систем, а забезпечити її безперервним постачанням боєприпасів до них

Колін Каль
Колін Каль
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник голови Пентагону Колін Каль заявив на брифінгу, передає "ДС".

"Ми відправили 16 систем HIMARS, що насправді досить багато. Знову ж таки, це не ті системи, що, за нашими оцінками, потрібні сотнями, щоб зробити такий вплив. Це системи точного наведення для дуже конкретних типів цілей, і українці використовують їх саме так", – сказав Каль.

Чиновник нагадав, що Британія й Німеччина зобов'язалися поставити Україні по три схожих з HIMARS систем – M270 і MARS II відповідно.

Каль також розповів, що у новому пакеті допомоги буде поставлено високоточні боєприпаси GMLRS для HIMARS, які вражають цілі на відстані 70 км.

За його словами, використання цих боєприпасів можна порівняти "з авіаударом з точковим наведенням". За їх допомогою ЗСУ вражають вузли командування та управління, центри забезпечення та логістики, ключові радарні системи.

"За нашою оцінкою, українці непогано справляються з кількістю систем, і насправді пріоритетом зараз є забезпечення безперервного потоку цих GMLRS. Те саме стосується гаубиць M777, де ми дійсно поставили дуже велику кількість систем.

Як у союзників і партнерів, пріоритетним завданням зараз є забезпечення українців боєприпасами, щоб вони могли продовжувати боротьбу", – підсумував представник Пентагону.

Як писала "ДС", речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна передусім потребує багатоцільових винищувачів, які в тандемі з далекобійною артилерією, яку поставляють міжнародні партнери, допоможуть в деокупації загарбаних Росією територій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua