• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У Польщі демонтують чотири пам’ятники "вдячності Червоній армії" (ТРАНСЛЯЦІЯ)

У чотирьох польських містах одночасно відбудеться демонтаж чотирьох пам'ятників, присвячених Червоній армії

Пам'ятник
Пам'ятник
Реклама на dsnews.ua

Про це Інститут національної пам’яті Польщі (ІНП) повідомив у Twitter, передає "ДС".

Ще у березні цього року президент ІНП звернувся до органів місцевого самоврядування із закликом прибрати з публічного простору всі назви та символи, які все ще вшановують осіб, організації, події чи дати, що символізують комунізм.

Завдяки зверненню розпочався черговий етап декомунізації в Польщі. Демонтаж пам’ятників буде транслюватися в прямому ефірі відділеннями інституту.

Зазначимо, що демонтаж пам'ятників є практичною реалізацією закону від 1 квітня 2016 року про заборону пропаганди комуністичного або іншого тоталітарного режиму в назвах структурних підрозділів, допоміжних підрозділів комунальної власності, будинках, спорудах, об'єктах та обладнанні комунальної власності та пам'ятниках.

Пам'ятник "Подяка Червоній Армії" у Глубчицях був встановлений у 1945 році у міському парку. На ньому вшанували пам'ять воїнів Червоної Армії, загиблих у Глубчицькому районі. Обеліск, перед яким стоїть фігура радянського солдата з автоматом, був встановлений на постаменті колишньої Колони Перемоги, що увічнювала прусські перемоги кінця 19 століття.

У Бичині пам'ятник "Подяка Червоній Армії" був встановлений у 1945 році 1 травня поряд з Президією Міської національної ради. На ньому вшанували пам'ять 38 червоноармійців 1-го Українського фронту, які загинули в боях за місто в січні 1945 року. У 1950-х роках вони були ексгумовані, а останки червоноармійців перенесені на інші кладовища.

У Боболіцах пам'ятник був встановлений у 1945 році радянськими солдатами. Пам'ятник-обеліск цегляний, оштукатурений, на передній стіні — меморіальна дошка з написом російською мовою:

"Вічна слава нашим героям, полеглим у боротьбі за свободу і незалежність нашої Батьківщини 1945 року". Меморіал встановлено на шести могилах воїнів Червоної Армії, останки яких були ексгумовані у 1952 році та перенесені на цвинтар у Кошаліні.

У Сьвєнтокшиському воєводстві також буде демонтовано пам'ятник воїнам Червоної Армії, який знаходиться на узліссі біля дороги № 765, що з'єднує Шидлов з Курозванкою, на території Сташівської лісової комісії. На монументальному кам'яному пам'ятнику у вигляді порталу встановлено меморіальну дошку з написом:

"З цього місця 12 січня 1945 року о 4 годині війська 1-го Українського фронту Радянської Армії під командуванням маршала І.С. Конєва ураганним вогнем розпочали зимову наступальну операцію, в результаті якої було визволено Польщу і розгромлено гітлерівську Німеччину. Слава непереможній Радянській Армії".

Як писала "ДС", Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам'ятника російський імператриці Катерині II, яка знищила Гетьманщину та українське козацтво.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua