• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

У Польщі назвали "людиною року" кожного, хто допомагає українцям

Популярний польський тижневик Wprost назвав "найвпливовішими людьми 2022 року" у Польщі усіх поляків, які допомагають утікачам від війни в Україні

Рейтинг найвпливовіших людей у Польщі
У Польщі назвали "людиною року" кожного, хто допомагає українцям / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

Як пояснила редакція, про величезну польську допомогу українцям писав увесь світ.

"Польща змогла допомогти тисячам біженців з України переважно завдяки простим полякам. Для цього не потрібно було жодних спецзаконів. Тому найвпливовішими поляками стали ті, хто допомагав і продовжує допомагати утікачам від війни в Україні. Тобто ті, завдяки кому система не розвалилася, а Польща зуміла підтримати людей, які тікали від варварства росіян", — пише видання.

До трійки найвпливовіших поляків увійшли також лідер правлячої партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Wprost також зазначає, що війна показала зростання впливу окремих польських політиків. Зокрема, у рейтингу високе місце зайняв міністр оборони Маріуш Блащак, який торік був 24-м, а нині увійшов до верхньої десятки.

До переліку 50 найвпливовіших поляків року потрапили також польські генерали Вальдемар Скшипчак і Роман Полько, які щодня коментують у польських ЗМІ оперативну ситуацію на полі бою в Україні, а також публіцист Славомір Сєраковський – організатор збору коштів на польський Bayraktar для України.

Як писала "ДС", влада Польщі вилучила у Росії базу відпочинку в лісництві Яблонна під Варшавою, яку кремлівські дипломати орендували з 1980-х років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua