• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

В РФ дрони призупинили роботу паливного комплексу на кілька тижнів, — Reuters

Після атаки дронів СБУ російська компанія "Новатек" може відновити масштабну діяльність на своєму переробному комплексі в Усть-Лузі та терміналі в Балтійському морі протягом кількох тижнів після атаки дронів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, передає "ДС".

"Новатек" заявив 21 січня, що був змушений призупинити деякі операції на величезному терміналі з відвантаження палива в Балтійському морі та "технологічний процес" на комплексі через пожежу. По цілі відпрацювали безпілотники СБУ.

Газета "Коммерсант" також повідомила, що внаслідок інциденту було пошкоджено два водосховища та помпову станцію.

"Ми вважаємо, що завод, швидше за все, повернеться до значної потужності протягом кількох тижнів або, у гіршому випадку, місяців", — наголошують аналітики московської брокерської компанії БКС.

Комплекс отримує газовий конденсат, різновид легкої нафти, для перероблювання близько 7 мільйонів тонн на рік з Пуровського заводу в Західному Сибіру для подальшого виробництва нафтопродуктів, таких як нафта, авіагас і газойль.

Аналітики також кажуть, що "Новатек" тепер буде змушений експортувати більше газового конденсату замість високомаржинального палива через інші термінали.

Як повідомляла "ДС", у Ленінградській області РФ у ніч проти 21 січня знову лунали вибухи: тепер в районі нафтового термінала.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua